Sussex Squash and Racketball Association
Online League Management System 2017/2018
League Rules
Mens Section

Friday 01-Sep-2017 to Monday 30-Apr-2018

Click on any Team to see its Fixtures and Results
[ Club Page ] [ Sussex Squash Website ] [ Player Statistics ] [ Squash Coverage ]
[ Enter Administrators Area ] [ Overdue Results List ] [ Links ]
[Mens] [Eastbourne] [Juniors] [Ladies] [Racketball] [Sussex Business League]
[Previous Seasons] [ ]
[Find a Club] [Find a Coach] [Frequently Asked Questions]
Wednesday, 13th December 2017 9:14 am

i-MASK - Eye and face protection for Squash and Racketball
Latest Results (float/click for more info): DIVISION TWO EAST:   Dunnings S and RC III  16  Cooden II  10   -   DIVISION ONE EAST:   University Squash I  8  Dolphin I  16   -   DIVISION THREE WEST:   Storrington II  1  Bluecoat Sports Horsham III  20   -   PREMIER DIVISION:   Corals II  18  Dunnings S and RC I  3   -   DIVISION FOUR EAST:   Crawley Squash Club V  20  Brighton Rackets II  1   -   PREMIER DIVISION:   Horsham I  20  Crowborough I  2   -   DIVISION THREE WEST:   Horsham III  8  Midhurst II  17   -   DIVISION FOUR EAST:   East Grinstead II  15  Dunnings S and RC VI  10   -   DIVISION FOUR EAST:   Weald IV (formerly V)  16  East Grinstead II  6   -   DIVISION THREE EAST:   David Lloyd I  15  Weald II (formerly III)  9   -   
 
 

Free Junior Squash Coaching at Acorns Gym Copthorne every Saturday Morning
 
PREMIER DIVISION (3500)* Pld Won Points
Corals I 5 4 83
Middleton I 5 5 83
Horsham I 6 4 81
Crawley Squash Club I 6 4 77
Corals II 6 2 49
Crowborough I 6 1 43
Dunnings S and RC I 6 0 26
 
DIVISION ONE EAST (3000)* Pld Won Points
Corals III 6 5 85
Dolphin I 6 3 63
Cooden I 5 2 56
University Squash I 6 1 54
Crawley Squash Club II 5 2 47
Dunnings S and RC II 6 1 25
Crowborough II 6 0 0
 
 
DIVISION TWO EAST (2600)* Pld Won Points
Dunnings S and RC III 8 6 122
Lewes I (formerly II) 7 5 117
Crawley Squash Club III 7 5 112
Acorns Copthorne Squash Club I 7 6 107
Cooden II 8 4 96
Corals VI 8 3 78
East Grinstead I 7 2 62
Dolphin II 8 2 61
Dunnings S and RC IV 8 1 40
 
DIVISION THREE EAST (2400)* Pld Won Points
David Lloyd I 9 7 145
Crawley Squash Club IV 8 7 134
Weald II (formerly III) 9 6 126
Dolphin III 8 6 117
Acorns Copthorne Squash Club II 8 4 83
Lewes II (formerly III) 8 2 80
Burgess Hill I 8 3 78
Crowborough III 8 2 78
Brighton Rackets I 8 2 65
Dunnings S and RC V 8 2 62
 
DIVISION FOUR EAST (2200)* Pld Won Points
Dolphin IV 9 6 128
Crawley Squash Club V 8 6 127
Weald IV (formerly V) 9 6 126
Weald III (formerly IV) 8 5 125
Corals VII 7 6 107
East Grinstead II 9 4 97
Crowborough IV 8 3 83
Dunnings S and RC VI 8 2 74
Acorns Copthorne Squash Club III 8 1 55
Brighton Rackets II 8 1 34
 
       
 
 
 
 
 
 
 
 
DIVISION ONE WEST (3000)* Pld Won Points
Brighton I 7 4 98
Weald I (formerly II) 6 5 94
Bluecoat Sports Horsham I 6 4 90
Corals IV 7 5 80
The West Worthing Club I 7 2 78
Middleton II 6 3 67
Bognor I 7 2 60
Chichester R and FC I 6 1 40
 
DIVISION TWO WEST (2600)* Pld Won Points
Corals V 6 6 111
Bluecoat Sports Horsham II 8 5 103
Midhurst I 8 4 94
The West Worthing Club II 7 4 88
Arun L.C. I 7 4 85
Horsham II 7 3 71
Storrington I 7 3 69
Middleton III 7 3 68
Bognor II 7 0 27
 
DIVISION THREE WEST (2400)* Pld Won Points
Chichester R and FC II 7 6 125
The West Worthing Club III 8 5 116
Midhurst II 8 6 113
Littlehampton I 7 5 98
Middleton IV 7 3 73
Bluecoat Sports Horsham III 8 2 72
Arun L.C. II 7 4 69
Storrington II 7 1 44
Horsham III 7 1 42
 
 

* Relative playing standard of League (Base ES Grading Points)

System Updates

Featured Sites